fbpx

Przyszłość zaczyna się tu… Katowice.

Katowice to unikalne miejsce na mapie Polski, które jest wzorcowym przykładem dynamicznej przemiany z ośrodka przemysłowego w nowoczesną metropolię. Stolica województwa śląskiego skupia najważniejsze funkcje społeczne i kulturalne oraz jest ważnym centrum akademickim, przemysłowym i biznesowym południowej Polski. Podstawowe wartości w kształtowaniu strategicznej wizji rozwoju miasta tworzy nowatorska koncepcja 4i: inteligencja, innowacja, integracja, internacjonalizacja.

Ogromnym atutem miasta jest jego lokalizacja – na przecięciu transeuropejskich szlaków transportowych, z dostępem do autostrady A4 oraz bardzo dobrze rozwiniętą siecią dróg. Wykwalifikowane kadry oraz ciągle rosnący rynek nieruchomości sprawiają, że Katowice są jednym z najważniejszych ośrodków biznesowych w Polsce. M.in. to te czynniki decyduje o dynamicznym rozwoju rynku biurowego oraz magazynowego w regionie.

Z końcem I poł. 2020 r. zasoby biurowe wyniosły niemal 560 tys. mkw. Tym samym miasto plasuje się na piątym miejscu w Polsce wśród rynków regionalnych. Jeśli chodzi o podaż powierzchni magazynowej – na koniec czerwca 2020 roku jej całkowite na rynku górnośląskim osiągnęły poziom 3,44 mln mkw.

Pobierz raport i dowiedz się więcej:

PL: Przyszłość zaczyna się tu… Katowice

ENG: The future starts here… Katowice